Informacija

2016-09-21

Informuojame, kad Lietuvos banko valdyba pripažino kredito uniją AMBER nemokia ir visam laikui atšaukė jos veiklos licenciją. Atšaukus licenciją, kredito unija neturi teisės teikti finansinių paslaugų. Nutarta kreiptis į Vilniaus apygardos teismą dėl bankroto bylos iškėlimo šiai kredito unijai. Pagal Indėlių ir įsipareigojimų investuotojams draudimo įstatymą, poveikio priemonės dėl nemokumo pritaikymas yra draudžiamasis įvykis, todėl kredito unijos indėlininkams bus išmokamos indėlių draudimo išmokos. Lietuvos banko pranešimą galite skaityti čia.

Pabrėžiame, kad kredito unija Amber yra atskiras juridinis subjektas ir siūlymas skelbti jai bankrotą neturi poveikio nei finansinei, nei ekonominei kredito unijos "Saulėgrąža" būklei , nei kitoms šalyje veikiančioms kredito unijoms. Kiekviena kredito unija yra atskiras juridinis vienetas, vykdantis savarankišką veiklą. Taip pat primename, kad kredito unijose laikomi indėliai iki 100 tūkst. eurų arba ekvivalentas kita valiuta yra apdraudžiami VĮ „Indėlių ir investicijų draudimas“ Lietuvos Respublikos indėlių ir įsipareigojimų investuotojams draudimo įstatyme nustatyta tvarka. 

Kredito unija "Saulėgrąža" atsakingai vykdo savo veiklą vadovaudamasi Lietuvos Respublikos Kredito unijų įstatymu, Lietuvos Banko nutarimais ir kitais finansines paslaugas reglamentuojančiais teisės aktais.

 

Kredito unijos "Saulėgrąža" administracija